חותם אמינות
חותם אמינות PREMIUM
מוענק ל-עדי מעליות בע"מ

על תהליך הוספת מעלית לבניין קיים

הוספת מעלית לבניין קיים משפרת באופן משמעותי את איכות החיים ואף משביחה את ערך הדירות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הוספת מעלית בבניין קיים אינה עניין של מה בכך, ושעל הדרך תצטרכו לקבל כמה וכמה החלטות. בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של עדי מעליות מספקים לכם ליווי צמוד מתחילתו של התהליך ולכל אורך שלביו.

בין אם אתם מתעניינים באפשרות של התקנת מעלית בבניין קיים או הוספת קומות למעלית קיימת, הצעד הראשון הוא פשוט לפנות אלינו. לאחר שנספר לכם באופן כללי על האפשרויות תוכלו להמשיך לקבלת הסכמה של לפחות שני שליש מבעלי הדירות. אחרי שההסכמה תתקבל, תחזרו אלינו, ונציג מטעמנו יגיע אליכם לבניין. במעמד זה תקבלו ייעוץ מקצועי לגבי בניית מעלית/מעלון בבניין על כל האפשרויות הפתוחות בפניכם ומשמעותן, כגון מעלית פנימית או חיצונית, מעלית חשמלית או הידראולית, מעלון וכדומה.

בשלב הבא, לאחר שתבחרו באפשרות המועדפת, תקבלו מאיתנו הצעת מחיר מפורטת עבור מעלית /מעלון לבניין עם חלוקת תשלום עבור מעלית שנוחה לכם. לאחר אישור ההסכם על ידיכם אנו נדאג להכנתן של התוכניות ההנדסיות, ונתקדם לאישורן מול הרשות המקומית וגופים רלוונטיים נוספים. השלבים האלו אמנם כרוכים בבירוקרטיה, אך הם בהחלט נחוצים, ולאחר שנסיים אותם נוכל לגשת אל הביצוע בפועל. 

העבודות בבניין שלכם יבוצעו על ידינו תוך עמידה בכל תנאי התקן והבטיחות, בין אם זוהי מעלית חיצונית לבניין ישן, או מעלית פנימית, או מעלון ובשאיפה למינימום הפרעה להתנהלות היומית של הדיירים.

 

המשמעות של הוספת מעלית לבניין קיים

ההחלטה על תוספת מעלית בבניין קיים יכולה להביא ליתרונות רבים. לא רק שהיא מספקת נגישות משופרת לאנשים עם בעיות ניידות, אלא גם משפרת את ערך הנכס הכולל ומוסיפה רמת נוחות לדיירים. על ידי השקעה במעלית, אתם לא רק משפרים את הפונקציונליות של הבניין אלא גם נותנים מענה לצרכים המגוונים של הדיירים שלך.

יחד עם זאת, לפני שיוצאים למסע של הוספת מעלית לבניין קיים, יש לקחת בחשבון מספר גורמים מכריעים. ביצוע הערכת היתכנות מבנית, היכרות עם חוקי בנייה ותקנות, ותכנון קפדני, הם כולם שלבים חיוניים להבטחת התקנת מעלית מוצלחת. על ידי לקיחת גורמים אלו בחשבון, תוכלו לייעל את התהליך ולהימנע מאתגרים פוטנציאליים לאורך הדרך.

בכדי להתניע את תהליך הוספת מעלית, מומלץ מאוד לפנות אלינו לקבלת מידע וייעוץ מקצועי. פנייה לליווי מקצועי תכלול עריכת סקר אתר יסודי, ותוכל לספק לכם תובנות חשובות לגבי הדרישות והשיקולים הספציפיים לבניין שלכם. בנוסף, אנו נסייע לכם בהשגת ההיתרים והאישורים החיוניים להבטחת עמידה בתקנות ובתקנים נדרשים.

 

אישורים והיתרי בנייה בפרויקט של הוספת מעלית לבניין

הוספת מעלית לבניין קיים מחייבת קבלת אישורים והיתרי בנייה ממספר גורמים:

 עירייה:

 • יש להגיש בקשה להיתר בנייה במחלקת ההנדסה של העירייה.
 • הבקשה צריכה לכלול תוכניות אדריכליות וקונסטרוקטיביות, חוות דעת של מהנדס, אישורים מבעלי הדירות בבניין, ועוד.
 • הליך קבלת היתר בנייה מהעירייה יכול לקחת מספר חודשים.

 רשות הכבאות וההצלה:

 • יש לקבל אישור מרשות הכבאות וההצלה עבור מערכת כיבוי אש למעלית.
 • האישור יינתן לאחר בדיקת התוכניות וביצוע ביקור במקום.

חברת החשמל:

 • יש לקבל אישור מחברת החשמל עבור התקנת חיבור חשמל למעלית.
 • האישור יינתן לאחר בדיקת התוכניות וביצוע ביקור במקום.

 ועד הבית:

 • יש לקבל אישור מוועד הבית עבור ביצוע עבודות הבנייה.
 • האישור יינתן לאחר הצגת תוכניות העבודה ותקציב הפרויקט.

 דיירים:

 • יש לקבל הסכמה של שני שלישים מבעלי הדירות בבניין עבור ביצוע עבודות הבנייה.
 • ההסכמה צריכה להיות בכתב ומוגשת כחלק מהבקשה להיתר בנייה.

להוספת מעלית בבניין שלכם, לקבלת מידע וייעוץ מקצועי נוסף בנושא, ולקבלת הצעת מחיר שמתאימה לכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם עדי מעליות בטלפון 077-4366090